TC 1100A

 

Výrobca: Salus
naša cena bez DPH: 30,60 €
naša cena s DPH (20 %):
36,72 €

Termostat TC 1100A s príložným čidlom a Antystop pre čerpadlá

TC 1100A je elektronický termostat pre obehové čerpadlá vykurovacích systémov, ktorý zapína alebo vypína čerpadlo v závislosti na prednastavenej teplote.

Prístroj zaisťuje cirkuláciu vody vo vykurovacích systémoch s plynovým alebo uhoľným kotlom, ktorý nie je vybavený samostatnou jednotkou pre ovládanie čerpadla. Teplotný snímač zaznamenáva teplotu ohriatej vody, ktorá je do vykurovacieho systému dodávaná kotlom.

V centrálnych vykurovacích systémoch s uhoľným kotlom zabezpečí prístroj vypnutie čerpadla akonáhle dôjde k vyhasnutia ohňa.

TC 1100A je narozdiel od modelu 1100 vybavený systémom Antystop, ktorý chráni rotor čerpadla pred zatuhnutím alebo zanesením pri nečinnosti (napríklad mimo vykurovaciu sezónu). V priebehu nevykurovacie sezóny vstavaný procesor prístroja

TC 1100A spustí každých 14 dní čerpadlo po dobu 30 sekúnd. Aby bola táto funkcia aktívna, prístroj nesmie byť v priebehu nevykurovacie sezón vypnutý.

V vykurovacích systémoch s kotlom na ohrev vody musí byť teplota nastavovaná na prístroji TC 1100 / 1100A nižšia, ako teplota snímaná tepelným čidlom prístroja. Pre zamedzenie zrážaniu vody na povrchu kotla pri ohreve (tzv. 'potenie kotla'), musí byť teplota nastavená otočným spínačom vyššia ako teplota rosného bodu v miestnosti.

Stav prístroja ukazujú dve LED diódy:

  • zelená LED dióda svieti - prístroj je v režime automatickej funkcie a zapína / vypína čerpadlo v závislosti na predvolené teplote.
  • zelená aj červená LED dióda svieti - prístroj je v režime nezávislé funkcie a čerpadlo beží nepretržite, nezávisle na snímanej teplote a teplote prednastavené na prístroji.

 

UPOZORNENIE - Snímač nie je určený pre ponorenie do kvapalín či pripojenie k odvodu spalín.

POUŽITIE

Ovláda (zap. / Vyp.) Obehové čerpadlo vykurovacieho systému

 

Technické parametre

  • Rozsah riadenie teploty: 0-90 ° C
  • Hysterézia: 5 ° C
  • Max. prúd: 5A striedavý
  • Napájacie napätie: 230V striedavé
  • Príložné čidlo: 1,5 m


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.