TC 1100

 

Výrobca: Salus
naša cena bez DPH: 27,00 €
naša cena s DPH (20 %):
32,40 €

Termostat TC 1100 s príložným čidlom pre čerpadlá

TC 1100 je elektronický termostat pre obehové čerpadlá vykurovacích systémov, ktorý zapína alebo vypína čerpadlo v závislosti na prednastavenej teplote.

Prístroj zaisťuje cirkuláciu vody vo vykurovacích systémoch s plynovým alebo uhoľným kotlom, ktorý nie je vybavený samostatnou jednotkou pre ovládanie čerpadla. Teplotný snímač zaznamenáva teplotu ohriatej vody, ktorá je do vykurovacieho systému dodávaná kotlom.

V centrálnych vykurovacích systémoch s uhoľným kotlom zabezpečí prístroj vypnutie čerpadla akonáhle dôjde k vyhasnutia ohňa.

V vykurovacích systémoch s kotlom na ohrev vody musí byť teplota nastavovaná na prístroji EUROTEMP 1100 / 1100A nižšia, ako teplota snímaná tepelným čidlom prístroja. Pre zamedzenie zrážaniu vody na povrchu kotla pri ohreve (tzv. 'potenie kotla'), musí byť teplota nastavená otočným spínačom vyššia ako teplota rosného bodu v miestnosti

Stav prístroja ukazujú dve LED diódy:

 

  • zelená LED dióda svieti - prístroj je v režime automatickej funkcie a zapína / vypína čerpadlo v závislosti na predvolené teplote.
  • zelená aj červená LED dióda svieti - prístroj je v režime nezávislé funkcie a čerpadlo beží nepretržite, nezávisle na snímanej teplote a teplote prednastavené na prístroji.

 

UPOZORNENIE - Snímač nie je určený pre ponorenie do kvapalín či pripojenie k odvodu spalín.

 

POUŽITIE

Ovláda (zap. / Vyp.) Obehové čerpadlo vykurovacieho systému

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.